• Bu forum sitesi satılıktır. İlgilenenler iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir.

[mIRCX] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel Proxy List kategorisinde admin tarafından oluşturulan Yasaklı Sitelere Girme Rehberi (Kesin Yöntem) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,351 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel Proxy List
Konu Başlığı Yasaklı Sitelere Girme Rehberi (Kesin Yöntem)
Konbuyu başlatan admin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan admin

admin

Mustafa Kemal ATATÜRK
Administrator
Katılım
16 Kas 2019
Mesajlar
523
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Konum
public_html
Cinsiyet
Erkek
İlgi Alanı
Xenforo
IRC
irc.superalem.org

İtibar:

yasakli-sitelere-girme-rehberi.pngYasaklı siteler, internet ortamında erişimlerinin engellenmesi sonucu ortaya çıkmaktadır. Günümüzde birçok sitenin ( özellikle bahis siteleri) erişimleri engellenmekte olup bu engellerin nasıl kaldırılması gerektiği ile ilgili birçok çalışma yapılmaktadır. Bu çalışmalar sonucunda yasaklı sitelere giriş ile ilgili birçok yöntem geliştirilmiştir.

Bilgisayardan ya da mobil cihazlardan yasaklı sitelere girmek için programlar, mobil uygulamalar, alternatif yöntemler ve eklentiler üretilmektedir. VPN hizmeti veren tarayıcılardan mobil cihazlara kadar çok sayıda seçeneğin bulunduğu dijital ortamda, ücretsiz, güvenli ve kolaylıkla yasaklı sitelere giriş sağlanmaktadır.

Yasaklı Sitelere Girmek Suç Teşkil Eder Mi?


Ülkemizde yasaklı sitelere giriş yapan kullanıcı sayısı sürekli artmaktadır. Kullanıcılar bu işlemin kanuni bir yaptırımı olup olmadığını düşünmemektedir. Hukukçular bu konuda, Türk Ceza Kanunu’nda açık bir düzenleme olmadığına dikkat çekmekte ve bu konunun suç sayılmayacağı görüşündedirler. Ancak yasaklı bir siteden yasaklı bir içerik paylaşılması durumunda kullanıcı suç işlemiş olmaktadır.

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?


Bilgisayardan yasaklı sitelere giriş yapmanın birçok alternatifi bulunmaktadır.

Bunlardan en çok tercih edilenler;

 1. DNS adresinin değiştirilmesi (DNS ile Yasaklı Sitelere Giriş)
 2. Opera VPN
 3. ZenMate Eklentisi
 4. DotVPN Eklentisi olarak sıralanmaktadır.
Mobil Cihazlarla (İOS, Android) Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?


Akıllı telefonlar ile tabletlerden de çeşitli mobil uygulamalar indirilerek yasaklı sitelere girmek mümkün olmaktadır.

Bu mobil uygulamalardan en çok tercih edilenler;

 1. Hideman VPN
 2. Proton VPN
 3. Turbo VPN
 4. Opera Free VPN olarak sıralanmaktadır
Ücretsiz Proxy Siteleri, Hızlı Proxy Siteleri


Yasaklı sitelere giriş yapmak proxy siteleri ile son derece pratik ve hızlı bir yöntemdir. YouTube’un yasaklandığı dönemlerde duyulmaya başlayan Proxy, bu gün yasaklı sitelere giriş yapmak anlamında çok popüler bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Proxy sistemi girilmek istenilen siteye önce kendisi girmekte bu yasaklı sitedeki verileri kopyalamakta ve kendi ağı üzerinden kullanıcıyla paylaşmaktadır.

Kullanıcıların bu yüzden kişisel bilgilerini, özel durumlarını paylaşmamaları gerekmektedir. Ücretsiz proxy sırasında yasa dışı davranışların yapılamayacağı uyarısı yapılmaktadır. Proxy sitelerinin binlerce olduğunu söylemek gerekmektedir.

Bunlardan seçim yapılırken güncel proxy olmalarının yanı sıra hızlı, güvenilir ve pratik olması kriter olarak belirlenmektedir. Ayrıca günlük proxy seçenekleri sunan sitelerinde tercih edilmesi önerilmektedir.

Bu kriterlere göre;

 1. Ktunnel
 2. CroxyProxy
 3. Kproxy
 4. HideMe ücretsiz ve popüler proxy siteleri olarak sıralanmaktadır.

Sonuç olarak, artık bilgisayardan ya da mobil cihazlardan yasaklı sitelere giriş yapılması mümkün olmaktadır. Bu sistemler ücretsiz olmasından dolayı nereden girilirse girilsin cihazın yavaşlamasına, anlık kesintiler yaşanmasına neden olmaktadır. Bu durumda ücretli sitelerden hizmet alınması daha profesyonel bir yaklaşım olmaktadır.
 
Üst Alt