Sohbet sohbet odası
Sohbet Odası Okey Oyna
sohbetci Uzman Yazar mircx mircx

[mIRCX] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel Proxy List kategorisinde admin tarafından oluşturulan Ücretsiz Proxy Nasıl Bulunur? (Hızlı ve Güvenli) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,458 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel Proxy List
Konu Başlığı Ücretsiz Proxy Nasıl Bulunur? (Hızlı ve Güvenli)
Konbuyu başlatan admin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan admin

admin

Mustafa Kemal ATATÜRK
Administrator
Katılım
16 Kas 2019
Mesajlar
514
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Konum
public_html
Cinsiyet
Erkek
İlgi Alanı
Xenforo
IRC
irc.superalem.org

İtibar:

ucretsiz-proxy-nasil-bulunur.jpg

Ülkemizde internet hizmetlerinin gelişmesiyle insanlar birçok web sitesini ziyaret ediyor. Bu siteler bazen çeşitli nedenler dolayı erişim engeline takılabiliyor. Bu engellemeler genellikle Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) tarafından yapılıyor. Bir web sitesine girildiğinde site engellendiğine dair uyarı metni yer alıyor. Bu tür sitelere girmek normal yollardan ne yazık ki mümkün değil. Bu tür sitelere girmek için çeşitli yolları denemek gerekiyor. VPN kullanmak, DNS değiştirmek bunlardan birkaçı. En çok bilinen ve kullanılan yöntemse Proxy servislerini kullanmak. Ücretsiz Proxy servisleriyle internetteki yasaklı sitelere girmek mümkün oluyor.

Proxy Siteleri


Hızlı Proxy sitelerini kullanarak hiçbir program indirmeye gerek kalmadan internette özgürce dolaşmak mümkün. Ücretsiz hızlı Proxy servisleri sayesinde bu aynı zamanda hiçbir para ödemeden de yapılabiliyor. Burada internet üzerinden kolayca ulaşılabilecek birkaç güncel Proxy sitesini sıraladık.

  • Günlük Proxy
  • Proxy Site
  • Hidemyass
  • Ktunnel
  • Free Proxy
  • Block Away

Bu ve benzeri ücretsiz proxy sitesi sayesinde internette çok rahat sörf yapmak mümkün.

Proxy Siteleri Güvenli Mi?


Herkes tarafından en çok sorulan soruysa bu tür sitelerin güvenli olup olmadığıdır. Diğer soru da bu sitelerin yasallık durumudur. Günlük Proxy hizmeti sağlayan siteler erişim engeline genellikle takılmamış olup kolayca erişime açıktırlar. Bu nedenle herhangi bir yasal engel söz konusu değildir. Ayrıca Proxy siteleri bağlantı adresinizi gizlediğinden aslında normal bir gezintiye göre daha güvenlidir. Bu nedenle Proxy kullanmak isteyenlerin kafasında bir soru işareti oluşmasına gerek yoktur.

Proxy Siteleri Nasıl Çalışır?


Proxy kelime anlamı olarak vekil demektir. Proxy sunucuları bilgisayarınıza ait IP adresiyle internet sağlayıcı arasında bir köprü görevi görür. Bu şekilde internet sağlayıcısından gelen veriler doğrudan IP adresinize aktarılmaz. İlk olarak vekil sunucu bunları alır ve sizin bilgisayarınıza aktarır. Bu aktarımda bilgisayarınızdan giden veri vekil sunucu tarafından gönderilmiş gibi olur. Bu da bilgisayarınız adresinin korunmasını sağlar. Böylece veri güvenliği artırılmış olur. İnsanlar da istedikleri siteye girerken aynı zamanda bilgisayarlarının veri güvenliğini de sağlama almış olurlar.
 
Üst Alt