• Bu forum sitesi satılıktır. İlgilenenler superalem@hotmail.com adresinden bizlere ulaşabilir.

Sibo Hastalığı Nedir?

[mIRCX] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde zeynepsahinturk tarafından oluşturulan Sibo Hastalığı Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 374 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Sibo Hastalığı Nedir?
Konbuyu başlatan zeynepsahinturk
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan zeynepsahinturk
Katılım
5 Nis 2021
Mesajlar
412
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Cinsiyet
Erkek
İlgi Alanı
ASP
IRC
sasf2

İtibar:

Site Adı
Sibo Hastalığı Nedir?
Site Adresi
https://drabdullahcerit.com/
Açıldığı Tarih
26 Kas 2021
İnce bağırsakta yüksek oranda bakteri üretimi durumunda meydana gelen hastalığa sibo hastalığı adı verilir. Tıbbi bir durum olarak da ifade edilen bu hastalık, bakteri sayısının aşırı derecede artış göstermesi durumunda meydana gelir. Sibo hastalığı, bağırsak florasındaki değişimler ve bununla birlikte fonksiyon bozukluğuna da neden olur. Normalde kalın bağırsakta yer alması gereken çoğu bakteri ince bağırsakta yayılmaya başlar. Buna bağlı olarak da belli başlı komplikasyonlara neden olur. Karın ağrısı, ishal, kabızlık, mide bulantısı ve benzeri durumlar, belli başlı komplikasyonlar arasında yerini alır. Bununla birlikte, sibo belirtileri de olan bir hastalıktır.

Sibo hastalığının nedenleri arasında, ince bağırsaktaki kendi florasında bulunmakta olan zararlı bakterilerin artışı da yer alır. Ancak sibo tedavisi yapılarak bu hastalığın ortadan kaldırılması mümkündür. İnce ve kalın bağırsak olmak üzere bakteri sayısı katrilyona ulaşan bakterilerin tedavisi için gıda sindirimi ve emilimi sağlayan yöntemler kullanılır. Bu hastalığın tedavisinde semptomların önemi son derece fazladır. Erken hastalık tanısının yanı sıra, etkili tedavi şekilleri kullanılarak, bu hastalığın kontrol altına alınması mümkündür. Kilo kaybı, yemekten sonra dolgunluk hissi, şişkinlik, mide bulantısı, karın ağrısı, beslenme bozuklukları ve benzeri semptomlar görülmesi, sibonun tanısının konulmasına yardımcı olur. Sibo belirtilerine bakılarak, tanı konabileceği gibi çeşitli testlerle de bu hastalığa tanı konmaktadır.
 
Üst Alt