• Bu forum sitesi satılıktır. İlgilenenler superalem@hotmail.com adresinden bizlere ulaşabilir.

Rusya'da Üniversite Eğitimi

[mIRCX] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde zeynepsahinturk tarafından oluşturulan Rusya'da Üniversite Eğitimi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 125 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Rusya'da Üniversite Eğitimi
Konbuyu başlatan zeynepsahinturk
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan zeynepsahinturk
Katılım
5 Nis 2021
Mesajlar
414
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Cinsiyet
Erkek
İlgi Alanı
ASP
IRC
sasf2

İtibar:

Site Adı
Rusya'da Üniversite Eğitimi
Site Adresi
https://www.universiterusya.com/
Açıldığı Tarih
11 Haz 2021
Rusya’da üniversite eğitimi sandığınız kadar zor değil. Rusya Federasyonu, dünya üzerindeki ekonomik, askeri ve siyasi olaylara yön verebilen sayılı güçlü ülkeler arasındadır. Aynı zamanda daimî BM üyesidir. Tüm bu etmenler Rusya’nın eğitim kalitesine yansıyan olgulardır. Hızlı büyüyen ekonomik yatırımları ile sürekli dünya sektörüne yeni yatırımcılar kazandıran Rusya, refah seviyesi yüksek ülkeler arasında ve bunu yüksek kaliteli eğitim yatırımlarına borçludur. Dünyanın döviz ve altın rezervi bakımından en güçlü üçüncü ülkesi olan Rusya’da eğitim yaparak kendinizi edebiyat üniversitesi, siyasal, bilimsel, mesleki ve kültürel açıdan zenginleştirirken kaliteli bir eğitim temelini oluşturabilirsiniz. Rusya’da üniversite okumak siyasi bilimler fakültesi, işletme fakültesi, tıp ve mühendislik fakülteleri başta olmak üzere dünyanın her yerinde geçerli denklik derecesi ile ülkemizde ve dünyada var olan tüm lisans ve lisansüstü bölümlerini okuyabilmeniz anlamına gelir. Rusya her sene Gayri Safi Milli Hasılası’nın rekor seviyedeki yüzde dörtlük oranını eğitime yatırmakta ve bu rakam dünyanın en büyük pay hacmi eğitim sıralamasında Rusya’yı zirveye taşımaktadır. Bu da Rusya Federasyonu’nda eğitim gören yerli ve yabancı fark etmeksizin tüm öğrencilerin kaliteli bir alt yapı ile eğitim alması anlamını taşır. Ayrıca Rusya’da sınavsız üniversite imkânı vardır.

Dünyanın yüzde on ikisini kaplayan ve en büyük ülke olma unvanını taşıyan Rusya, Rusça ile Doğu Avrupa’nın en çok konuşulan dilidir. Sovyetler Birliğinin ardından tüm bilgi, birikimini dünyanın bilim ve teknoloji alanına paylaşan Rusya dünyadaki birçok keşfin yanı sıra uzay bilimlerinde araştırmalara en çok katkı sağlamış iki ülkeden biridir. Bu yüzden özellikle uzay teknolojileri ve uzay teknolojileri bölümünde dünyanın ilk sırasında yer almaktadır. Rusya’da toplam 7 milyon öğrenci yer alırken bu öğrencilerin Rusya himayesinde bulunan eyaletler haricinde yüzde beşten fazladır. Nüfusunun yüzde 99,6’sının okur yazar olduğu ülke bu alanda dünyanın ilk sırasındadır. Birçok Nobel ödüllü araştırmacı, yazar, edebiyatçı ve sanatçı yetiştirmiş ülke tüm bu göz dolduran başarılarını eğitim kalitesine borçludur. Rusya’da üniversite fiyatları tüm diğer ülkelerden daha ekonomik avantajlara sahiptir. Sizde bilgi için adresine gelebilirsiniz.
 
Üst Alt