• Bu forum sitesi satılıktır. İlgilenenler iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir.

Levels komutları

[mIRCX] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İrc Komutları kategorisinde admin tarafından oluşturulan Levels komutları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 567 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İrc Komutları
Konu Başlığı Levels komutları
Konbuyu başlatan admin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan admin

admin

Mustafa Kemal ATATÜRK
Administrator
Katılım
16 Kas 2019
Mesajlar
523
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Konum
public_html
Cinsiyet
Erkek
İlgi Alanı
Xenforo
IRC
irc.superalem.org

İtibar:

Levels komutları kanaldaki yetkili kişilerin ve misafirlerin erişim seviyelerini düzenlemede kullanılan komutlardır. Kanal şifreleNdikten sonra Serverin varsayılan Levels Aayarları vardır.
Bu ayarları /Msg chanserv Levels #kanal list komutunu kullanarak görebilirsiniz. Karşımıza çıkacak olan levels ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki komutlardan faydalanabilirsiniz.

-ChanServ- AUTOPROTECT 100
-ChanServ- AUTOOP 50
-ChanServ- AUTOHALFOP 40
-ChanServ- AUTOVOICE 30
-ChanServ- INVITE 50
-ChanServ- AKICK 100
-ChanServ- SET (sadece kurucu)
-ChanServ- CLEAR 100
-ChanServ- UNBAN 50
-ChanServ- ACC-LIST 0
-ChanServ- ACC-CHANGE 40
-ChanServ- MEMO 100
-ChanServ- OP-DEOP 50
-ChanServ- VOICE 30
-ChanServ- HALFOP 40
-ChanServ- PROTECT 100
-ChanServ- KICK 50
-ChanServ- TOPIC 50
-ChanServ- STATUS 100
LEVELS AYARLARINI DEĞİŞTİRME ( LEVELS SET )
/Msg chanserv levels #kanal set özellik seviye

Açıklama :
Bu komutla biz kanalın levels ayarlarını değiştiririz. Bu komutu kullanabilmemiz için ya kanal sahini olmamız gerekir ya da Kanal şifresine girmemiz gerekir. Diğer hiç bir ihtimalle o kanalın levels ayarlarına dokunamayız.
Bir Kanalın levels özelliklerinin listesi şöyledir :

AUTOPROTECT, AUTOOP, AUTOHALFOP, AUTOVOICE, INVITE, AKICK, SET, CLEAR, UNBAN, ACC-LIST, ACC-CHANGE, MEMO, OP-DEOP,VOICE, HALFOP, PROTECT, KICK , TOPIC , STATUS
Seviye ise o kişiye yazacağınız access sayısıdır. Mesela; mircx.net IRC Serverinde En yüksek 999 seviyeyi yazabilirsiniz. Bu bazı IRC Serverlerde de 9999 olmaktadır.

Örnek Kullanımları ve Açıklamaları :
/Msg chanserv Levels #Sohbet set AUTOPROTECT 200 ( Bu komutu kullanarak #sohbet Kanalında +a Mod’u alabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Mesela; irc.mircx.net IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin +a Mod’unu alabilmesi için varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #sohbet kanalında +a modu alabilir.

+a mod’ulu size kanalda koruma sağlar. Kanalda size kimse ban atamaz. Ve siz deopken ve kanal +m ( konuşma yasağı modulu ) iken kanalda konuşabilirsiniz.
/Msg chanserv Levels #Sohbet set AUTOOP 60 ( Bu komutu kullanarak #sohbet Kanalında op olabilmek için gerekli olan seviyeyi 60 yaptık .)

Mesela; irc.mircx.net IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin op olabilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 60 yaptık. 60 accesse sahip herkes #sohbet kanalında Op olabilir.
/Msg chanserv Levels #Sohbet set AUTOHALFOP 50 ( Bu komutu kullanarak #sohbet Kanalında +h modu alabilmek için gerekli olan seviyeyi 50 yaptık .)

Mesela; irc.mircx.net IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin +h modu alabilmesi için varsayılan değer 40 seviye idi. Biz bunu bu komutla 50 yaptık. 50 accesse sahip herkes #sohbet kanalında +h modu alabilir.
Autohalfop ( +h modu ) yarım op demektir. Birini kanaldan kickleyebilirsiniz, banlayabilirsiniz, Birine + verebilirsiniz ve kanala +m koyabilirsiniz..
/Msg chanserv Levels #Sohbet set AUTOVOICE 40 ( Bu komutu kullanarak #sohbet Kanalında Voice olabilmek için gerekli olan seviyeyi 40 yaptık .)

Mesela; irc.mircx.net IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin op olabilmesi için varsayılan değer 30 seviye idi. Biz bunu bu komutla 40 yaptık. 40 accesse sahip herkes #sohbet kanalında Op olabilir.
/Msg chanserv Levels #Sohbet set INVITE 60 ( Bu komutu kullanarak #sohbet Kanalında Bir kişi kendini #sohbet kanalına davet ettirebilmesi için gerekli olan seviyeyi 60 yaptık .)

Mesela; irc.mircx.net IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin kendini o kanala davet edebilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 60 yaptık. 60 accesse sahip herkes #ircsohbet kanalına kendini davet edebilir…
/Msg chanserv Levels #IrcSohbet set AKICK 200 ( Bu komutu kullanarak #ircsohbet Kanalında Akick eklemek-silmek-Listemek için gerekli seviyeyi 200 yaptık .)

Mesela; irc.mircx.net IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin akick komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #sohbet kanalında Akick komutunu kullanabilir. Birine o kanalda akick yazabilir , Birinin akickini silebilir veya akick listesine görebilir.
Akick hakkında daha fazla ayrıntı için akick işlemleri başlığını inceleyiniz…
/Msg chanserv Levels #Sohbet set SET 200 ( Bu komutu kullanarak #sohbet Kanalında set komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Mesela; irc.mircx.net IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin set komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer (sadece kurucu) seviyesindeydi. Yani kanal sahibi sadece set komutunu kullanabilirdi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #sohbet kanalında set komutunu kullanabilir.
Set komutunu kullanarak Kanalın Mod ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bu konuda daha geniş bilgi için lütfen Set Ayarları başlığını inceleyiniz…
/Msg chanserv Levels #Sohbet set CLEAR 200 ( Bu komutu kullanarak #sohbet Kanalında clear komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Örneğin; irc.mircx.net IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin clear komutunu kullanabilmesiiçin varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #sohbet kanalında clear yetkisini kullanabilir…
/Msg chanserv Levels #Sohbet set UNBAN 60 ( Bu komutu kullanarak #sohbet Kanalında Chanserv komutu kullanarak unban yapabilmek için gerekli olan seviyeyi 60 yaptık .)

Örneğin; irc.mircx.net IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin Chanserv komutu kullanarak unban yapabilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 60 yaptık. 60 accesse sahip herkes #sohbet kanalında Chanserv komutu kullanarak unban yapabilir.

Chanservden unban komutu ise şöyledir: /Msg chanserv unban #Sohbet

Şimdi siz halfopların veya voicelerinde unban yapmasını istiyorsunuz diyelim o zaman AUTOHALFOP ve AUTOVOICE seviyesi neyse unban seviyesinide onu yapacağız. Diyelim AUTOHALFOP seviyesi 50 o zaman UNBAN seviyesini 50 yaparsak halfoplar da ( +h modu olanlar yani yarım oplar ) chanservden unban açabilir. Yani kanaldan banlanırlarsa kendi banlarını chanservden açabilirler. Eğer siz otomatik voicelerinde kendi banlarını açmasını istiyorsanız AUTOVOİCE seviyesi 40 ise UNBAN seviyesinide 40 yapmanız gerekmektedir.
/Msg chanserv Levels #Sohbet set ACC-LIST 60 ( Bu komutu kullanarak #sohbet Kanalında access listesini görebilmek için gerekli olan seviyeyi 60 yaptık .)

Örneğin; irc.mircx.net IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin access listesini görebilmesi için varsayılan değer 0 seviye idi. Yani bütün herkes access listesini görebilirdi. Biz bunu bu komutla 60 yaptık. 60 accesse sahip herkes access listesini görebilir.
/Msg chanserv Levels #Sohbet set ACC-CHANGE 200 ( Bu komutu kullanarak #sohbet Kanalında access yazabilmek veya silebilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Örneğin; irc.mircx.net IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin access yazabilmesi veya silebilmesi için varsayılan değer 40 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #sohbet kanalında Access ekleyebilir veya access silebilir.
/Msg chanserv Levels #Sohbet set MEMO 200 ( Bu komutu kullanarak #sohbet Kanalında access listesindekilere memo atabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Örneğin; irc.mircx.net IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin access listesindeki kişilere Memo atabilmesi için varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #sohbet kanalında accessi olanlara memo atabilir.
/Msg chanserv Levels #Sohbet set OP-DEOP 60 ( Bu komutu kullanarak #sohbet Kanalında chanservden Op-deop komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 60 yaptık .)

Örneğin; irc.mircx.net IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin Chanservden Op-deop komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 60 yaptık. 60 accesse sahip herkes #sohbet kanalında Chanservden Op-Deop komutunu kullanabilir.
/Msg chanserv Levels #Sohbet set PROTECT 200 ( Bu komutu kullanarak sohbet Kanalında chanservden Protect verme komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Örneğin; irc.mircx.net IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin Chanservden Protect verme komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes sohbet kanalında Chanservden Protect verme komutunu kullanabilir.
Protect ( +a modu ) kanalda koruma almadır. Protect verme yetkisinde olan bir kişi chanservi kullanarak başka bir nicke koruma verebilir.
/Msg chanserv Levels #Sohbet set KICK 100 ( Bu komutu kullanarak sohbet Kanalında chanservden Kick atma komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 100 yaptık .)

Örneğin; irc.mircx.net IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin Chanservden Kick atma komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 100 yaptık. 100 accesse sahip herkes sohbet kanalında Chanservden Kick atma komutunu kullanabilir.
/Msg chanserv Levels #Sohbet set TOPIC 100 ( Bu komutu kullanarak sohbet Kanalında chanservden topic atma komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 100 yaptık .)

Örneğin; irc.mircx.net IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin Chanservden topic atma komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 100 yaptık. 100 accesse sahip herkes sohbet kanalında Chanservden topic atma komutunu kullanabilir.
/Msg chanserv Levels #Sohbet set STATUS 200 ( Bu komutu kullanarak sohbet Kanalında status komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Örneğin; irc.mircx.net IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin status komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #sohbet kanalında status komutunu kullanabilir.

Status komutunun kullanımı şöyledir : /Msg chanserv status #kanal nick

Status komutu o an op olan kişinin nickide komutta belirtilerek onun kaç accessinin olduğunu size gösterir. Örnek kullanımı ise şöyledir:
/Msg chanserv status #Sohbet aFa

LEVELS AYARLARININ İPTAL EDİLMESİ ( DISABLE-DIS )
/Msg chanserv levels #kanal dis özellik
/Msg chanserv levels #kanal disable özellik

Açıklama :
Bu komut belirtilen levels ayarlarının kullanılmamasını sağlar. Komut sonrası /Msg chanserv Levels #kanal list komutu kullandıktan sonra karşınıza çıkacak levels listesinde o devre dışı bırakmak istediğiniz komutun karşısında seviye açıklaması yerinde (devre disi) mesajıyla karşılaşırsınız.
Bu komutu kullandığınızda belirtilen levels veya levels ayarlarını sadece artık kanal sahibi kullanabilir. Access listesindeki hiç kimse o ayarı kullanamaz.

Bu devre dışı bırakılan komutun tekrar kullanılmasını istiyorsanız ;
/Msg chanserv levels #kanal set özellik seviye Komutunu kullanmanız gerekir. Özellik yerine devre dışı bıraktığınız özelliği yazacaksınız. Seviye yerine ise o özelliği kaç accesse sahip kişilerin kullanmasını istiyorsanız onu yazacaksınız..

Örnek Kullanımı :
/Msg chanserv levels #Sohbet dis akick ( Bu komutla #sohbet kanalında akick kullanımını devre dışı bıraktık. Access listesindeki hiç kimse akick komutunu kullanamaz. Sadece kanal sahibi akick komutunu kullanabilir. )
/Msg chanserv levels #Sohbet set akick 200 ( Bu komutla akick komutunu tekrar kullanıma açtık ve 200 accesse sahip herkes akick komutunu artık kullanabilir.)
LEVELS AYARLARININ SIFIRLANMASI ( RESET )
/Msg chanserv levels #kanal reset
Açıklama :
Bu komut levels ayarlarının sıfırlanmasını sağlar. Yani kanaldaki levels ayarları kanalın ilk şifrelendiği durumdaki levels ayarlarına geri döner..

Örnek Kullanımı :
/Msg chanserv levels c reset ( Bu komutunu kullanarak #sohbet kanalındaki levels ayalarını sıfırlamış oldunuz. Artık #sohbet kanalının Levels ayarları omutunu kullanmanız gerekir. Özellik yerine devre dışı bıraktığınız özelliği yazacaksınız. Seviye yerine ise o özelliği kaç accesse sahip kişilerin kullanmasını istiyorsanız onu yazacaksınız..
 
Üst Alt