• Bu forum sitesi satılıktır. İlgilenenler iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir.

[mIRCX] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel Proxy List kategorisinde admin tarafından oluşturulan iPhone DNS Yasaklı Sitelere Giriş başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,533 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel Proxy List
Konu Başlığı iPhone DNS Yasaklı Sitelere Giriş
Konbuyu başlatan admin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan admin

admin

Mustafa Kemal ATATÜRK
Administrator
Katılım
16 Kas 2019
Mesajlar
523
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Konum
public_html
Cinsiyet
Erkek
İlgi Alanı
Xenforo
IRC
irc.superalem.org

İtibar:

iphone-dns-değiştirme.jpg
Bazı sitelere giriş yapmanın yasaklı olması sebebiyle, internet kullanıcıları yasaklı sitelere giriş için birbirinden farklı yöntemler denemektedir. iPhone yasaklı sitelere giriş konusunu ele aldığımız bu yazıda, iPhone cihazınızdan yasaklı sitelere sorunsuzca giriş yapabilmenizin yöntemlerini inceleyeceğiz.
DNS Nedir?

Kısaca DNS, bilgisayarlarda veya internet servisine sahip olan cihazlarda ağa bağlı her bir cihaz için bir kodlama sistemidir diyebiliriz. Açılımı Domain Name System olan ve Türkçe anlamıyla Alan Adı Sistemi olarak tanımlanan DNS, internet ağında her bir birimin sahip olduğu IP adresini çözümlemeye ve makinaların internet aracılığıyla host isimleriyle haberleşmelerini sağlar.
DNS Değiştirmek Güvenli midir?

DNS adresini değiştirmek, sunucu değiştirmek anlamını taşır. Yani var olan IP adresiniz üzerinden dağıtık bir hizmet kullanmak isteyen kişiler, DNS adresi değiştirme işlemini uygularlar. Hosting sağlayıcısı üzerinden kolaylıkla değiştirilebilen DNS kayıtları, internette daha özgür bir şekilde gezinmenize imkan tanır ve DNS değiştirmenin herhangi bir güvenlik problemine neden olması söz konusu değildir.
Neden Sitelere Erişim Engeli Vardır?

Sitelere erişim engelleriyle karşılaşmamızın birçok nedeni bulunmaktadır. Bunları kısaca listeleyecek olursak;
 • Coğrafi kısıtlamalar
 • Ülkelerin hükümetlerince tehdit olarak görülen içerikler
 • Ülkelerin çıkarlarıyla çatışan yayın yapan siteler
 • Ülkelerin yasalarınca kabul edilmeyen sertifikalarla içerik üreten siteler
 • Okullarda veya iş yerlerinde öğrencilerin ya da çalışanların mahremiyetini korumak amacıyla belirli sitelere erişimi engellemek yasaklı sitelerin karşımıza çıkmasına neden oluyor.
Bazen tüm bu kısıtlama nedenleri internet kullanıcıları tarafından aşırı gibi görülebilir ve yasaklı sitelere erişim sağlamak için DNS, VPN, IP adresi değişikliği gibi yöntemlere başvururlar.
iOS DNS Yasaklı Sitelere Giriş

Yasaklı sitelere ulaşmak için, iOS sistemiyle çalışan cihazınızda yapmanız gereken birkaç ayar değişikliği vardır.
iPhone DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

iOS 13 yasaklı sitelere giriş için gerçekleştirmeniz gereken ayar değişikliklerini adım adım incelersek;
 • Cihazınızın Ayarlar> Wi-Fi menüsüne ulaşın.
 • Listelenen Wi-Fi ağları arasından bağlı olduğunuz Wi-Fi ağına tıklayın.
 • Gelen ekranda Wi-Fi ağ adının sağ kısmında bulunan ‘i’ yani İnfo butonuna tıklayın.
 • Açılan ekranda en alt kısımda yer alan ‘DNS Ayarları’ seçeneğine dokunun.
 • Gelen ekrandaki seçimi ‘Otomatik’ seçimini ‘Elle’ olarak değiştirin.
 • ’Sunucu Ekle’ butonuyla yeni bir DNS adresi oluşturun. Genellikle Google DNS adresi olarak ilk satırda 8.8.8.8 ve ikinci satırda 8.8.4.4 adresleri kullanılmaktadır.
 • İşlemi onaylayın ve Wi-Fi ağınıza olan bağlantıyı kesip tekrar bağlanın.
Tüm bu işlemlerin ardından, DNS adresiniz değiştirilmiş olacak ve DNS ile yasaklı sitelere giriş işlemi gerçekleştirebileceksiniz.
DNS Değiştirmek Haricinde Uygulanabilecek İşlemler

DNS adresini değiştirmek, her zaman yasaklı sitelere erişmeniz için yeterli olmamaktadır. Bu nedenle yasaklı sitelere erişmek için başla alternatif yollar denemeniz gerekebilir. Bunlar arasında en çok kullanılan işlem, VPN adresi değiştirmektir. VPN adresini değiştirirken 3. parti uygulamaların yardımını almak, yasaklı sitelere daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır. VPN Master, iPhone cihazlarda kullanılabilen bir VPN değiştirici uygulamadır. Uygulamayı App Store’dan cihazınıza indirdikten sonra, telefonunuzda kolaylıkla VPN değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Ancak 7 günden sonra bu uygulamaya ücret ödemeniz gerekebiliyor. Aloha Web Browser uygulaması, VPN adresini ücretsiz değiştirebileceğiniz bir uygulamadır. Uygulamayı cihazınıza yükledikten ve aktif hale getirdikten sonra yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst Alt