• Bu forum sitesi satılıktır. İlgilenenler iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir.

[mIRCX] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel Proxy List kategorisinde admin tarafından oluşturulan İnternette İzlenmeden Gezmek (Kimse Sizi Takip Edemesin!) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,555 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel Proxy List
Konu Başlığı İnternette İzlenmeden Gezmek (Kimse Sizi Takip Edemesin!)
Konbuyu başlatan admin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan admin

admin

Mustafa Kemal ATATÜRK
Administrator
Katılım
16 Kas 2019
Mesajlar
523
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Konum
public_html
Cinsiyet
Erkek
İlgi Alanı
Xenforo
IRC
irc.superalem.org

İtibar:

What-is-Internet-Privacy-and-what-does-privacy-mean-to-you-Dynamix-Solutions.jpg

Günümüzde internet herkesin günlük en azından birkaç saat girdiği önemli bir mecradır. Geçmişi çok fazla olmasa bile artık günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Akıllı telefonlar sayesinde internete istediğimiz her yerden ulaşabiliyoruz. Akıllı telefonlardan internete girerek her türlü işlemimizi anında halledebiliyoruz.

Ancak internet aynı zamanda çok da güvenli olmayan bir yapıdır. Birçok bilinçsiz kullanıcı bu nedenle önemli bilgilerini başkalarına kaptırabiliyor. Bunları engellemek de daha güvenli yollarla internete girmeyi gerektiriyor. Bu nedenle internette gizlilik konusu oldukça önemlidir. İnternette izlenmeden gezmek herkesin ihtiyacıdır.

Ücretsiz Proxy Sitesi


Ücretsiz Proxy siteleri sayesinde internet üzerinde güvenli bir sörf yapmak mümkün. Bir ücretsiz Proxy sitesi ile internette dolaşmak bilgisayarın kimliğini gizleyerek olası güvenlik açıklarını engeller.

Proxy siteleri kendi bilgisayarınız ile internet sağlayıcı sunucu arasında bir köprü görevi görür. Böylece internet servis sağlayıcı firmadan ilk olarak vekil sunucuya veri gider ve bu veri daha sonra kendi bilgisayarınıza gelir. Böylece giden verilerin sizin bilgisayarınızdan çıktığı gizlenmiş olur. Gönderilen veri gönderilecek yere ulaştığında kaynak adres olarak vekil sunucu gözükür. Hızlı Proxy siteleri sayesinde bu işlemleri yapmak oldukça kolaydır.

Proxy Siteleri Nelerdir?


VPN uygulamalarının aksine Proxy siteleri için herhangi bir indirme yapmak gerekmiyor. Arama motoruna Proxy yazıldığı zaman listelenen Proxy sitelerinden herhangi bir seçilerek Proxy hizmeti almak mümkündür. Bu sitelerinin çoğunluğu ücretsiz olarak hizmet verir.

Proxy Siteleri Neden Kullanılır?


Dünya çapında Proxy siteleri daha çok güvenli bir internet bağlantısı sağlayarak kimliği korumak amacıyla kullanılır. Ancak ülkemizde bu durum farklıdır. Bizde Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) tarafından çeşitli sitelere sıklıkla engellemeler getirilmekte. Kullanıcılar da bu engellemeleri aşmak amacıyla Proxy sitelerini kullanıyorlar.

Proxy siteleri sanki başka bir ülkeden bağlantı yapılıyormuş gibi hizmet verir ve böylece siteye erişim sağlanır. Proxy siteleri sayesinde internet üzerinde erişilemeyecek bir site yoktur. Ülkemizde bilindiği üzere birçok önemli site (Wikipedi gibi) engellenebiliyor. Bu engellemeleri aşmanın en kolay yolu ise kesinlikle Proxy servisleri olarak gösterilebilir.
 
Üst Alt