• Bu forum sitesi satılıktır. İlgilenenler superalem@hotmail.com adresinden bizlere ulaşabilir.

[mIRCX] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel Proxy List kategorisinde admin tarafından oluşturulan Android DNS Yasaklı Sitelere Giriş Rehberi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,993 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel Proxy List
Konu Başlığı Android DNS Yasaklı Sitelere Giriş Rehberi
Konbuyu başlatan admin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan admin

admin

Mustafa Kemal ATATÜRK
Administrator
Katılım
16 Kas 2019
Mesajlar
523
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Konum
public_html
Cinsiyet
Erkek
İlgi Alanı
Xenforo
IRC
irc.superalem.org

İtibar:

android-dns-ile-yasakli-sitelere-giris.jpg
İnternette vakit geçirirken, kimi zaman, ziyaret etmek istediğimiz web sitesinin yasaklı olduğunu görebiliyoruz ve bu da moralimizi bozabiliyor. Ancak bu durumdan, DNS değiştirerek, temelli bir şekilde kurtulabilirsiniz. DNS ayarınızı bir kere değiştirdikten sonra uzun yıllar boyunca yasaklı sitelere giriş sağlayabilirsiniz.
DNS Sunucuları Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Açılımı Domain Name System olan DNS, internette sörf yapmayı bir hayli kolaylaştıran, inanılmaz derecede faydalı bir sistemdir. DNS sunucuları, IP adresleri arasında dönüşüm sağlayan sunuculardır. Bu sunucuların amacı, gelen sorgulamalara yanıt vermek ve geçiş izni elde edilmesini sağlamaktır. Bir siteye giriş esnasında DNS sunucusu kullanıyorsanız eğer, rahatlıkla geçiş sağlayabilir ve ulaşmak istediğiniz siteye saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz. DNS ile yasaklı sitelere giriş sağlamakla kalmaz, aynı zamanda internet hızınızı kayda değer oranda hızlandırırsınız.
En Hızlı DNS Adresleri

DNS adresleri, kullanım amacı bakımından birbirleriyle aynı olsalar da teknik olarak farklılıklar gösterebilirler. En çok kullanılan ve tercih edilen, aynı zamanda en hızlı olan DNS sunucuları şunlardır;
 • Google DNS
Birincil adres: 8.8.8.8 / ikincil adres: 8.8.4.4
 • Open DNS Home
Birincil adres: 208.67.222.222 / ikincil adres: 208.67.220.220
 • Level3 DNS
Birincil adres: 209.244.0.3 / ikincil adres: 209.244.0.4
 • Cloudflare DNS
Birincil adres: 1.1.1.1 / ikincil adres: 1.0.0.1
 • Safe DNS
Birincil adres: 195.46.39.39 / ikincil adres: 195.46.39.40 Android yasaklı sitelere giriş işlemlerinde, birincil ve ikincil adresin her ikisi de kullanılır. DNS adresleri arasında bir karşılaştırma yapabilmek adına hepsini deneyebilirsiniz. DNS değiştirme işlemlerinde bir sınır bulunmamaktadır ve gün içerisinde istenildiği kadar değiştirilebilir.
Android Cihazlarda Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?

Birçok kolaylığa sahip olduğunuz Samsung yasaklı sitelere giriş işlemleri kısa sürede gerçekleştirilebilir. Android cihazların, uygulama marketinde bulunan DNS değiştirme uygulamalarını kullanarak DNS değiştirilebilir. Aynı şekilde, DNS değiştirme uygulamaları Xiaomi yasaklı sitelere giriş işlemlerinde de kullanılabilmektedir. DNS adresini manuel olarak değiştirmek içinse şu işlemler sırasıyla yapılmalıdır;
 • Ayarlara girip kablosuz bağlantı menüsünü açın.
 • Bağlı olduğunuz ağın üzerine basılı tutun, ardından önünüze çıkan ekrandan ‘Ağı Değiştir’ butonuna basın.
 • Önünüze çıkan ekrandan ‘Gelişmiş ayarları göster’ seçeneğine tıklayın.
 • Daha sonra karşınıza çıkacak ayarlarda ‘Statik’ bölümünü seçin.
 • DNS1’e birincil adresi ve DNS2’ye de ikincil adresi girin.
 • Son olarak ‘Kaydet’ butonuna basıp menüden çıkabilirsiniz.
DNS1 ve DNS2’ye girdiğiniz adreslere göre DNS sunucunuzu belirlemiş olacaksınız. Birincil ve ikincil adresi, aynı DNS sunucusundan aldığınıza dikkat edin. Eğer adreslerden birini farklı bir DNS adresinden, diğerini de bir başkasından alacak olursanız işleminiz başarısız olacaktır.
Siteler Neden Yasaklanır?

Web sitelerinin yasaklanmasının birçok nedeni olabilir. Dünyanın her yerine bağlantınızın olduğu internet sitelerinde, güvenilirliği şüpheli olan veya herhangi bir tehdit teşkil ettiğine dair kanaat getirilen siteler yasaklanıyor. Bununla birlikte, girmeye çalıştığınız sitenin sahibi, web sitesini, sizin ülkenizde erişime kapamış da olabilir. Böyle durumlarda da siteye ulaşım sağlanamadığından dolayı, sitenin yasak olduğu algılanabiliyor.
DNS Değiştirmenin Bir Zararı Var Mıdır?

DNS değiştirmenin, kullanıcıya, direkt olarak hiçbir zararı yoktur. Ancak, DNS değiştirerek giriş yapacağınız siteler, platformlarında eğer bir tehdit barındırıyorsa, bu tehdide maruz kalabilme ihtimaliniz doğmuş oluyor. Bu yüzden DNS değiştirerek giriş yapacağınız siteler hakkında, daha öncesinden bir araştırma yapmanız en doğrusu olur. Eğer girmeye çalıştığınız site, uzun zamandır kullanıyor olduğunuz veya güvenilirliğine dair hiçbir şüphenizin olmadığı bir web sitesiyse, DNS kullanarak gönül rahatlığıyla giriş yapabilirsiniz.
 
Üst Alt