reklam reklam

  • Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

admin

Forever mIRCX!
Yönetici
Yetkili
mIRCX Admin
Denetleyici
Katılım
16 Kas 2019
Mesajlar
335
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Konum
public_html
Web sitesi
www.mircx.net

İtibar:

Windows-Proxy-Ayarlari-nasil-yapilir.jpg
Sitemizden proxy satın alan pek çok kişi genelde bize nasıl proxy kullanılır onu soruyor. Biz de bu yazıda Windows 10, 8, 7 proxy ayarları nasıl yapılır onu anlattık. Çok kolay bir şekilde windows proxy ayarlarınızı güncelleyip yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

Sadece size özel paylaşımsız ipv4 proxy satın almak isterseniz: iPv4 Proxy satın al

Proxy, yetkili sunucu veya vekil anlamlarını içerir. Bilgisayarlar arası bağlantılarda veya bilgisayar ile internete bağlanıldığında arada vekil sunucu ile bağlanılma durumuna proxy adı verilir. Ayarlar bölümünden genel ayarlamalarınızı yönlendirmeler eşliğinde yapabilirsiniz. Windows proxy ayarları şu şekildedir;
  • Tarayıcının araç çubuğundan kenar menüsü ve ardından daha fazla seçeneği ile ayarlar butonuna tıklanır
  • Gelişmiş ayarlar görüntülenir
  • Proxy ayarlarını aç seneğine dokunulur
  • Kurulum komut dosyası kullan seçeneğine tıklanır
  • Komut adresi girilir ve kaydet seçeneği tıklanır.
Unutulmamalıdır ki windows modellerine göre proxy ayarları değişiklik gösterebilir. Windows 7, 8 ve 10 kendi içinde değişiklikler gösterir.
Windows 7 Proxy Ayarları

Windows 7’de denetim masası açılır. Tarayıcı özelliklerini seçin. Bağlantılar sekmesinden ağ ayarlarına tıklayın. Ayarlar penceresinden, proxy sunucusunu kullan öğesine onay işareti konularak IP adresi aktif hale gelir. Gerekli veriler girilir ve açık pencerelerde tamam tıklanarak kaydedilir.
Windows 8 Proxy Ayarları

Windows 8’de proxy sunucusu ayarları bilgisayar ayarlarından yapılır. Ardından ağ’a tıklanır. Proxy bölümüne tıklanır ve sağda yapılandırmak için iki seçenek çıkar. Otomatik olarak yapacaksanız, ‘otomatik yapılandırma komut dosyasını kullan’ seçeneği açık duruma getirilir. Komut dosyası adresine proxy’nin URL’si yazılır. El ile yapılacaksa, proxy sunucusu kullan anahtarı açık konuma getirilir. Sonra adres alanına istenilen proxy sunucu IP adresi yazılır. Bağlantı noktasında kullanılması gerekli olan bağlantı noktası yazılır. Tüm ayarları kaydetmek için kaydet bölümüne dokunulur.
Windows 10 Proxy Ayarları

Windows 10 sunucu ayarı için önce ‘ayarlar’ uygulamasına gidilir. Açılan pencerede ‘ağ ve internet’ bölümü tıklanır. Burada karşımıza birkaç alt bölüm çıkar. Sağda otomatik veya elle şeklinde iki bölüm vardır. İlk olarak otomatik seçeneğini seçecek iseniz, ayarların otomatik özelliğinin etkinliğini kontrol edin ve ‘kurulum komut dosyasını kullanın’ anahtarı açık konuma getirin. Ardından komut dosyası adresine proxy URL adresini yazıp kaydedin. Eğer elle yapacaksanız, el ile proxy sunucusu anahtarını açık konuma getirin. Manuel olarak IP adresi ve bağlantı için kullanılacak olan bağlantı noktasını girip kaydedin.
 
Üst Alt