reklam reklam

  • Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Tekyaz - SolidWorks

osman75

Forever mIRCX!
Yeni Kullanıcı
Katılım
18 Ara 2019
Mesajlar
60
Tepkime puanı
0
Puanları
6

İtibar:

SolidWorks kullanımı son derece basit, Windows işletim sistemine özel hazırlanmış 3D tasarım programıdır. SolidWorks Programı her çeşit ürün tasarımı, analizi ve yönetimi için kullanıcıların hızlı bir şekilde çizimler yapabilme olanağı sağlar.

SolidWorks sektörün önde gelen montaj, parça ve teknik resim özellikleri gibi güçlü tasarım araçlarını yerleşik analiz, maliyet tahmini, resim görüntü işleme, animasyon ve ürün veri yönetimiyle entegre etmektedir. Tasarım fikirlerinin hızlı ve basit olarak geliştirilip paylaşılmasını ve böylece daha üretken bir tasarım deneyimi elde edilmesini sağlar.

SolidWorks Programı ile döndürme ve kaydırma gibi görüntüleme işlemlerinin hesaplanması bilgisayarın işlemcisinden ziyade ekran kartında yapılmaktadır.

SolidWorks 2020 büyük teknik resimlerin saniyeler içinde açılarak düzenlenmesini sağlayan yeni bir mod ile birlikte geldi. Teknik resim dosyaları üzerinde ölçü, balon, çalışma sayfası ekleme, mevcut görünümleri yerleştirme gibi düzenleme işlemleri yapılabiliyor ve PDF, DXF ve DWG gibi formatlarda çıktı olarak alınabiliyor.

SolidWorks sürüm yükseltmesi yapanlar bilirler ki, her sürüm yükseltmesinde açılan dosyaları mevcut sürüme çevirmek zorunda kalırsınız. Bu işlem de performans olarak olumsuz etkilediği için çeşitli araçlar ile toplu dosya güncellemeleri yapılır. Bu da zaman kaybına sebebiyet verirdi. SolidWorks 2020, eski sürüm dosyaları açarken farklı bir teknoloji kullanarak model üzerinde bir güncelleme yok ise modeli yeni sürüme çevirmenizi ve kaydetmenize ihtiyaç duymuyor. Bu sayede dosya açma hızı artarken tüm dosyaları çevirme zorunluluğu olmadığı için kaydetme işlemleri de hızlanıyor.
 
Üst Alt