reklam reklam

  • Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

/sockread -f anahtarı (Kısa Bilgiler)

admin

Forever mIRCX!
Yönetici
Yetkili
mIRCX Admin
Denetleyici
Katılım
16 Kas 2019
Mesajlar
335
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Konum
public_html
Web sitesi
www.mircx.net

İtibar:

-mirc.chm kalıbı-
Kod:
/sockread [-fn] [numbytes] <%var|&binvar>
Kısaca /sockread komutu, alınan veriyi belirtilen değişkenlere okur.
Görüldüğü gibi 2 anahtar kullanabiliriz [-fn]

-f anahtarı nedir?


Daha kolay anlaşılması için web socketlerden örnek verelim.

Socket ile örneğin bir web sayfası üzerinden veri çekerken, irc ye bağlanan socketlerde olduğu gibi web den veri çeken socketler de Ham(Raw) veriyi görür ve yorumlar-işler.

Web üzerinden veri çekme mantığında socket, bağlandığı sitenin kaynak kodlarını görür. (Sağ tık Kaynağı Görüntüle işleminde açılan sayfa)

Örnek Görüntü:Görüldüğü gibi kaynaktaki veriler satır satır dizilmiş durumda. Her satır sonu ve bir sonraki satırın başını $crlf temsil eder. Mevcut satırı bitirip diğer satıra başlamanın simgesidir.

/sockread %değişken şeklinde kullandığımızda site kaynağındaki veriyi satır satır okur. %değişken e bir satırı okur ve diğer satıra geçince($crlf) bir önceki satır silinir ve %değişken e diğer satırı okur. Sırayla satırlar satır bitişleri baz alınarak tek tek okunur.

/sockread -f %değişken olarak kullanırsak -f anahtarı, satır sonu gelse bile %değişken e okumaya devam eder. Bu okuma işlemi, %değişken in veri saklama limiti dolana kadar devam eder. İşlem bittikten sonra kaynakta devam eden bölümü tekrar %değişken limiti dolana kadar okumaya devam eder. $crlf dikkate almaz.

-Socket web bağlantı şekli sadece örnekti. Tüm socket işlemlerinde kullanılabilir. Eksik veya hatalı bölümler varsa konu altında belirtin.
 
Üst Alt