reklam reklam

  • Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Para Biriktirme Yolları Nelerdir?

osman75

Forever mIRCX!
Yeni Kullanıcı
Katılım
18 Ara 2019
Mesajlar
65
Tepkime puanı
0
Puanları
6

İtibar:

Bu yazımızda sizlere nasıl para biriktirebileceğinizin yollarını aktaracağız. Para biriktirme yolları nelerdir? Nasıl para biriktiririm? Birikimlerimi nasıl değerlendirebilirim? gibi sorularınıza cevap vereceğiz. Öncelikle yazımıza başlamadan sizlere kısa bir notumuz var. Artık düşüncelerinizi biraz olsun değiştirmeye başlama zamanı geldi. Tutumlu olmak her ay daha fazla nasıl para biriktiririm sorusunun cevabı aslında. Biz size bu yazımızda nasıl tutumlu olacağınızı ve nasıl para biriktireceğinizi aktaracağız. Tutumlu olmak tasarruf etmenin ve para biriktirmenin ilk yoludur.
Nasıl Para Biriktiririm?
Para biriktirmenin bir çok yolu olabilir. Ancak para biriktirmek için öncelikle harcamaları kısıtlamak gerektiği gerçeğinden kaçınmamak gereklidir. Ayrıca hali hazırda olan borçları ödedikten sonra para biriktirme eylemine girişmek en mantıklısı olacaktır. Aşağıda sizler için bazı para biriktirme yollarını sıraladık. Ayrıca para kazanma, para biriktirme ve güncel yeni iş fikirleri ile ilgili https://delipara.net tarafından paylaşılan içerikleri takip etmenizi öneririz.
-Eğlencenizden biraz tasarruf edin.
Aboneliklerinizi kontrol edelim. Gerçekten birden fazla televizyon veya müzik servisine ihtiyacınız var mı? Kısa bir matematik hesabıyla aylık en az 10 TL olan herkesin kullandığı müzik servisini daha tasarruflu ulaşabilirsiniz. Aile üyeliği alarak ailenizle veya arkadaşlarınızla müzik servisini kullandığınızda aylık 8 tl tasarruf edebilirsiniz. Bu aylık 8 Tl size az gözükebilir fakat yılda 96 TL yapar ve bu daha başlangıç…
Pahalı randevulardan kaçınalım. Gerçekten sevdiğinizle bir akşam yemeğine 300 TL harcamak mı onu mutlu eder, yoksa piknik sepetinize doldurduğunuz patlamış mısır, çikolata, içecekler ve onunla güzel bir yürüyüş mü? İkisi arasında 200 TL fark var ve ikinci seçenek ikinizi de daha mutlu edecek.
Ücretsiz eğlencelere yönelebilirsin. Haftanın çoğu akşamı arkadaşlarınla bir kahveye 20 TL vermek hoşuna gidiyor olabilir. Bu rutinden vazgeç. Bölgenizde ücretsiz gezebileceğin onlarca müze var. Ücretsiz film gecelerini, festivalleri ve konserleri mutlaka kovala. Her akşam aynı şeyi yapmaktan ve fazla para harcamaktan sıkılmadınız mı?
-Yiyeceklerden Tasarruf Edin.
Kendi kahveni hazırlamamak için hiçbir bahanen yok. En sevdiğin baristanın karışımına günde 15-20 tl veriyorsun. Onun yerine kendin bu karışımı çok kolay yapabilirsin. Kendi kahveni demle ve ayda yaklaşık 200 TL tasarruf et.
Dışarıda yemek yerden daha tasarruflu yerler seç. Emin ol pahalı yemek yediğin yerin kalitesiyle ucuz yemek yediğin yerin yiyecek kalitesi birbirinden çok farklı değil. Şatafata para ödemek hoşuna gitmiyorsa daha tasarruflu seçenekleri değerlendirmeye bak.
-Alışveriş Yaparken Tasarruf Et.
Kredi kartı ekstrene bak ve ne kadar saçma alışverişler yapmışsın kontrol et. Gerçekten hepsine ihtiyacın var mıydı kendine sor. Bu kış bir tane ekstra monta ihtiyacın var mıydı veya dolabına bir siyah pantolon daha eklemeye? Dolabını aç ve bak. Emin ol sana yetecek çok kıyafetin ve saatin var. Zengin insanların mütevazi yaşam tarzlarına göz at. Sence senin kadar dolaplarına alışveriş yapıyorlar mı? Cevap kesinlikle hayır. Ayrıca onlar tasarruf etmek istemedikleri halde böyle. Sen ise bu yazıyı okuyorsan para biriktirmen gerektiğinin farkındasın.
Birikimlerimi Nasıl Değerlendirebilirim?

Her şey yolunda gitti ve artık para biriktiriyorsun. Tasarruf yapmayı öğrendin ve bir miktar para biriktirdin. Bu paraya kolay ulaşabiliyorsan sıkıntı yaşayabilirsin. Biriktirdiğin parayı senin için değerli olan aslında mantıklı olmayan bir alışverişte kullanabilirsin. Bu yüzden borçlanmanı veya biriktirdiğin paraya kolay ulaşamayacağın bir yol bulmanı tavsiye ediyoruz. Biriktirdiğin parayı vadeli hesabında tutmanı öneririz. Parayı bozdururken bu iki kere düşünmeni sağlayacaktır. Ayrıca miktara göre kendine sonradan satabileceğin bir şey alabilirsin. Bu şekilde parayı harcaman zorlaşacaktır. Ayrıca biriktirdiğin parayı dövize koyabilirsin. Böylece paran değerlenebilir ve harcaman zorlaşır. Ayrıca En iyi Yatırım Araçları takip edilerek doğru zamanda doğru yatırımlar yapabilmek önemlidir. Umarız ki hayal ettiğin şeylere kısa sürede ulaşırsın. Ama yazının başındaki ilk kuralı unutma. Biriktirmek için tasarruf etmelisin.
 
Üst Alt