Mirce Alias Addon Kod Nasıl Eklenir?

admin

Forever mIRCX!
Yönetici
Yetkili
mIRCX Admin
Denetleyici
Katılım
16 Kas 2019
Mesajlar
16
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
public_html
Web sitesi
www.mircx.net
Mirce Alias Addon ve Kod Nasıl Eklenir?
Kod eklerken dikkat edeceğiniz husus kodu kopyalarken ve mircinize eklerken çok dikkat etmeli ve kesinlikle oynama yapmamanız gerekmektedir, aksi taktirde kod çalışmayabilir.
Mircinize kod eklemenin 2 yöntemi vardır.

1. Yöntem Remoteye Eklemek
Birinci yol ikinci yola göre daha basit olduğu için ilk bu yoldan başlamak istedim. Bu yolda mircimizi acıyoruz ve ALT + R tuşuna basıyoruz. Yani Alt tuşuna basılı tutarak R harfine basıyoruz ve önümüze bir sayfa geliyor. Yukarıdaki sekmelerden REMOTE sekmesini tıkladıktan sonra açılan sayfanın en altına kodumuzu yapıştırıyoruz ve tamam diyoruz.

2. Yöntem Dosya olarak eklemek.
Bu yolda ise kodumuzu bi yeni metin belgesi (TXT) dosyasına kaydediyoruz ve dosyamızı mirc dosyalarının bulunduğu yere atıyoruz. Eğer masa üstünde kısa yol varsa sağ tıklayıp özellikler sonra hedefi bul’u tıklayarak mircin dosyalarının olduğu yere ulaşmış olursunuz. Neyse dosyaların bulunduğu yere TXT yani kodumuzun bulunduğu dosyayı atıyoruz. Sonra mircimizde yazı yazdığımız yere /load -rs dosyaadi.txt yazıyoruz. Orada dosya adı kısmına siz dosyanıza hangi ismi verdiyseniz onu yazacaksınız. Bu komutu yaptığımızda “dosyaadi.txt yüklendi” diye yazı gelecektir, bunu gördüyseniz yükleme işlemi tamamlanmıştır.

Eğer bunu silmek istiyorsanız /unload -rs dosyadi.txt yapmalısınız.
 

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst