Sohbet muhabbet sohbet, sohbet odası
reklam alanı reklam alanı

  • Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Ignore adddonu

admin

Forever mIRCX!
Yönetici
Yetkili
mIRCX Admin
Denetleyici
Katılım
16 Kas 2019
Mesajlar
343
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Konum
public_html
Web sitesi
www.mircx.net

İtibar:

Merhaba, sizlerle paylaşacağım kod /ignore nick kullanmadan kişinin yazılarını engellemek ve kişi nick değiştirdiği zaman otomatik olarak engelli listesine ekliyen bir calışmadır.

Kod:
on *:input:#kanal: { if ($regex($1,/[\.!][iı]gnore\s/Si) && !$2) { echo -a Nick belirtmelisiniz. ( .ignore nick ) } | elseif ($regex($2,/\d+|\s/i)) { echo -a hatalı kullanım } | elseif ($regex($1,/([\.!][iı]gnore)$/Si)) && $2) { write ignore.txt $2 | echo -a $2 ignore listesine eklendi. } | elseif ($regex($1,/([\.!][ıi]gnores[ıi]l)$/Si) && $2) { write $+(-dl,$readn) ignore.txt  | echo -a $2 ignore listesinden silindi. } }

on *:open:?: {
  if ($read(ignore.txt,w,$nick)) {
    echo -a ignore listesinde $nick mesajı: $1-
    closemsg $nick

  }

}

on *:nick: { if $read(ignore.txt,w,$nick) { echo -a ignore listesinde mevcut kişi $newnick nickini aldı ve engelli listesine eklendi. | write ignore.txt $newnick } }
Kullanım amacı;

IRCd sunucularında çok fazla karşılaştığımız ve /ignore nick komutunun yetersiz kaldığı durumları giderdiğim bir kod calışmasıdır. Engellediğiniz kişinin yazılarını aktif pencerede görürsünüz ve konuşma penceresi otomatik olarak kapanır. Bildiğiniz üzere /ignore nick komutunda sürekli olarak kişiyi ignore etmeniz gerekir ve nick değiştirip sürekli yazma imkanı doğar bir sürkilasyon oluşur yani bir nevi döngü oluşur tam olarak bunu engelleme amaclı tek seferde eklediğiniz kişi eğer nick değiştirirse otomatik olarak engellenmiş listesine alınır.

Not: Engelli listesine aldığınız bir kişiyi mirc i kapatıp actığınızda tekrar engel listesine almanız gerekmez kalıcıdır. Siz onu o listeden cıkarmadığınız sürece tabiki..

Kullanım;

.ignore nick
.ignoresil nick
 
Üst Alt