Gönderen Konu: Temiz kız öğrenci yurdu  (Okunma sayısı 102 defa)

Superisi

  • Kıdemli Üye
  • ****
  • İleti: 340
    • Profili Görüntüle
Temiz kız öğrenci yurdu
« : 07 Kasım 2018, 15:03:49 »
Temiz Kız Öğrenci Yurdu Bulmak Çok Mu Zor?

Üniversite, lise, yüksek lisan ya da bunun gibi aile yanından ayrılan her öğrencinin kalmak için gerek duydukları yere yurt adı verilmektedir. İçerisine kabul edilen öğrenci yaşlına göre yurtların farklı kuralları bulunur. Örneğin üniversite öğrencileri için yurda giriş saatleri geç saatlere kadar uzatılırken aynı şey lise öğrencileri için saatlik dışarı izni şeklinde gelişebilecektir. Aynı şey temizlik kuralları için de geçerlidir. Tabii ki her yaştan insanın temizlik anlamında almış olduğu bir eğitim vardır ve özellikle ortak alanlarda bunu gerçekleştirmek yurt kurallarından önce kişinin kendi sorumluluğudur. Temiz kız öğrenci yurdu hem her gün temizliği gerçekleştirilen hem de içerisindeki öğrencilerin yurt temizlik kurallarına uyduğu yurtlardır.
www.kocyasam.com.tr

Banyo ve Tuvalet Temizliğinde Kız Öğrenci Yurdu Kuralları

Kız öğrenci yurtları genellikle banyo ve tuvalet temizliğinin en üst düzeyde olması gereken kurumlardır. Bu tarz ortak kullanım alanlarının her gün güçlü temizleyiciler ile temizlenmesi ve öğrencilerin kullanımına sunulması gerekir. Özellikle banyo ve tuvaletleri temiz kız öğrenci yurdu bulmak oldukça zordur. Bunu resimlerden değil yurtları gidip görerek anlayabilirsiniz. Uzun yıllardır kaliteli hizmet ilkesi ile öğrencilere kapılarını açan yurtlarda yerleşen sistem sizi diğer öğrencilerden de bilgi almanızı sağlayacaktır. Banyo ve tuvalet temizliğine dikkat edilen yurtlarda diğer tüm kullanım alanlarının da temiz olacağı bilinmelidir. Çünkü en sık kullanılan bu iki alan temizliği de en zor olan alanlardır.

Temiz Kız Öğrenci Yurdu Oda Temizliği

Temiz kız öğrenci yurdu odalarının da temizliğine çok dikkat etmelidir. Bazı öğrenci yurtlarında oda temizliği her gün yapılmaktadır. Siz istediğiniz zaman temizlenen odalar istemediğiniz günlerde açılmayacaktır. Bu temizliği odayı kullanan kişinin yapması da mümkündür. Ortak temizlik malzemelerinin kullanıldığı genel oda temizliğinden sonra oda içerisinde kalan kişinin kendince odayı yeniden temizlemesi bireysel temizlik ile eşdeğerdir. Bazı yurtlarda oda temizliği haftalık ya da aylık yapılmakta, bu oldukça kötü bir yaşam koşullarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Özellikle temizliğe düşkün olan kız öğrencilerin yurt temizliğinde daha dikkatli olunması gerekirken aylık oda temizliğinin kabul edilmesi beklenemeyecektir. www.kocyasam.com.tr